Język / Language

 

Oczywiście, jesteśmy też tu..

Witamy!

Jesteś na stronie Teatru Ekipa. Mamy nadzieję, że nieprzypadkowo, jeśli jednak tak... nic nie szkodzi... usiądź wygodnie, zrelaksuj się, zapraszamy!

 

                                             

                     Najbliższe spektakle gramy gościnnie w Teatrze Druga Strefa :


                                                   

   

 

18, 19 STYCZNIA o godz. 20.00

22 i 23 MARCA o godz. 20.00

PREMIERA 

Miłość szuka mieszkania

14 i 15 GRUDNIA o godz. 19.00

15 i 20 STYCZNIA 2019 roku o godz. 19.00

                 

autor: Jerzy Jurandot
reżyseria: Jan Naturski
scenografia, kostiumy: Monika Gościniak
obsada:
Dagmara Bąk, Ewa Bonecka, Sławomir Doliniec, Paweł Ferens, Monika Kaleńska, Jan Naturski, Maciej Nawrocki, 
Jędrzej Taranek.
 
"Miłość Szuka Mieszkania" to brawurowa komedia. Tekst tej sztuki cudem uchował się od czasów wojny i stanowi pod tym względem unikat na skalę światową! W końcu ile jest komedii o gettach II Wojny Światowej? Raczej nie wiele... Kiedy dodamy do tego, że tekst ten powstał podczas okupacji i w krzywym zwierciadle o niej opowiada, mamy prawdziwą bombę! Wykopana spod ziemi "Miłość Szuka Mieszkania" to spektakl niepowtarzalny. Przezabawne postaci co chwilę spotyka coś nowego, a każda kolejna sytuacja wprowadza jeszcze więcej humoru. Ponadto w sposób inteligentny i kulturalny przybliża nam wojenną Warszawę, której przecież tak niewiele przetrwało, przy okazji upamiętniając kulturę żydowską stolicy Polski. Niechaj młodzi bohaterowie zdobędą wasze serca i przekonajcie się czy Miłość jaką się darzą znajdzie wreszcie swoje mieszkanie!
 
Młoda para, Ada i Mundek wprowadzają się do ciasnego pokoju, przydzielonego im w biurze kwaterunkowym. Gdy formalności dobiegły już końca, a Gospodyni wprowadziła ich w zasady obowiązujące w mieszkaniu, pojawia się mężczyzna, który twierdzi, że też taki przydział otrzymał, to Marian. Sytuacja i tak skomplikowana, gmatwa się jeszcze bardziej gdy dołącza do nich Stefcia, jak się okazuje żona Mariana, a koleżanka Mundka. Druga para jest tuż po ślubie a w tej sytuacji nawet kategoryczna zazwyczaj Ada nie może się nie zlitować. Wszyscy więc zamieszkują razem na zaledwie paru metrach kwadratowych. Tu historia mogłaby się kończyć gdyby nie splot nieoczekiwanych i zabawnych, pełnych namiętności wydarzeń…