Język / Language

 

Oczywiście, jesteśmy też tu..

 

Spektakle współfinansuje:

O nas

Teatr EKIPA


Stowarzyszenie Teatralne EKIPA - to zespół złożony z profesjonalnych aktorów, którego celem jest uczestniczenie w kulturalnym życiu Warszawy.


Teatr powstał w 2011 roku i od tego czasu stara się tworzyć atrakcyjną ofertę wydarzeń dla mieszkańców stolicy.


Największą siłę teatru stanowią aktorzy, absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którzy poprzez swoją zawodową obecność w mediach ale i długoletnią współpracę z prestiżowymi scenami stolicy i kraju są najlepszą wizytówką Teatru EKIPA.


Wśród naszych spektakli można odnaleźć spektakl muzyczny Urban Sounds, słuchowisko radiowe na żywo Opowieść Wigilijną czy Miłość szuka mieszkania komedię autorstwa Jerzego Jurandota opowiadającą w lekki sposób o trudach życia w Gettcie Warszawskim. Ekipa czynnie angażuje się w życie kulturalne Warszawy m.in. przez cykl czytań EKIPA – WSTĘP! (bezpłatny), także przez indywidualne inicjatywy członków stowarzyszenia.


Ekipa w składzie:

 

 

    Jędrzej Taranek

     prezes, aktor

 

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Prezes i założyciel Stowarzyszenia Teatralnego EKIPA. Absolwent PWST we Wrocławiu. Współpracował z takimi teatrami jak warszawski Teatr Narodowy Umowa, czyli łajdak ukarany, Teatr Studio Zrób sobie raj, Pułapka, Instytut Teatralny i Teatr Palladium, wrocławski Teatr Ad Spectatores Gay love story, Pieniądze są w.... Na swoim koncie ma ponad 20 premier teatralnych. Brał udział w wielu projektach filmowych w tym kilku 30'. Jego twarz jest dobrze znana widzom, chociażby z serialu Ojciec Mateusz czy serialu To nie koniec świata. Obecnie współpracuje z Och-Teatrem gdzie gra w spektaklu Udając ofiarę w reż. Krystyny Jandy.


 

 


   Dagmara Bąk

   aktorka


Rocznik '85. Absolwentka PWST we Wrocławiu. Rodowita Warszawianka o Wrocławiu, mówi : zakochałam się w nim i przeżyłam cztery najlepsze jak dotąd lata życia. Do Warszawy wróciła z ciekawością i od razu rzuciła się w wir pracy. Among us Marco van Geffena, Kop głębiej Konrada Szołajskiego i Mała matura Janusza Majewskiego to niektóre produkcje filmowe w których grała, do nich dołączyć można role w serialu telewizyjnym Siła wyższa i Hotel 52. W teatrze angażuje się we wszystko co ma ręce i nogi, między innymi w spektakle we Wrocławiu System. W Teatrze TrzyRzecze gra w spektaklu Blackbird. Zawsze chętna do pomocy i do pracy. Kocha skrycie Prezesa.

 

 

 

    Jan Natursk

     aktor, reżyser

Rocznik 85'. Absolwent PWST we Wrocławiu. Aktor, reżyser, dramaturg, pedagog, poeta, humanista. Debiutował w spektaklu One day in Europe w słowackim teatrze Astorka. Grał również w takich produkcjach filmowych jak Beethoven- Faith&Fury, czy choćby Nightwathing. Wielbiciel Katowic i Wrocławia gdzie docierał się jako aktor m.in. w takich spektaklach jak Opowieść Wigilijna, czy Wampir we Flakonie. Tam też debiutował jako dramaturg i tekściarz w spektaklu Mury Hebronu. Pisze dużo, śpi jeszcze więcej. Wielbiciel Katarzynek i Sherlocka Holmesa, którego również zdarzyło mu się adaptować. Zafascynowany Commedią dell'arte, Parkiem Jurajskim i baletem.

 

 

 

 

    Paweł Ferens

     aktor

 Rocznik '78. Wykształcenie zdobywał w krakowskim Lart Studio i na wydziale aktorskim PWST we Wrocławiu. Współpracuje z Teatrem Współczesnym i Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Posiada na swoim koncie wiele ról serialowych min.: Na Wspólnej, Plebania, 39 i pół, Glina, Prosto w serce, Głęboka Woda oraz Misja Afganistan. W filmie fabularnym zadebiutował u Jacka Lusińskiego Piksele. Potem pojawił się w filmie Jana Komasy Sala samobójców, Mała Moskwa Waldemara Krzystka, Wymyk Grega Zglińskiego, ostatnio w Sępie Eugeniusza Korina. Współpracuje chętnie z młodymi twórcami w ich etiudach filmowych: Czerwona woda Rafała Woźniaka, czy Nocny Portier Pauliny Nurkowskiej. Czy potrafi zgasić papierosa na języku? Tak.

 

 

 

 

    Mieszko Barglik

     aktor

 

 Rocznik '84. Studia w PWST we Wrocławiu zakończył z pompą po tym jak na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymał II nagrodę aktorską. Następstwem roli w dyplomie był debiut w filmie fabularnym Piksele reżyserii Jacka Lusińskiego. W Operze wrocławskiej grał w Król Roger Mariusza Trelińskiego, a sam wyreżyserował spektakl Zatrudnimy starego klowna w zajezdni tramwajowej. Dziś współpracuje z TR Warszawa T.E.O.R.E.M.A.T i z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu Białe Małżeństwo. Pasjonat ewolucji darwinowskiej i fizyki kwantowej. Peace.

 

 

 

 

   Jarosław Książek

    aktor


Rocznik '84. Aktor teatralny i telewizyjny. Absolwent Studium Aktorskiego Machulskich oraz PWST Wrocław. Współpracował z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie grał m.in. w Kochać, Akt bez słów - Komedia - Ostatnia taśma Krappa - Oddech. Można było go oglądać w takich produkcjach telewizyjnych jak Na dobre i na złe, M jak miłość i Prawo Agaty. Z Teatrem EKIPA zna się od dawna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie na stronie: Marta Ankersztejn - Węgier 

Dziękujemy! :)